Urząd Gminy Nowosolna oraz Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii w partnerstwie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Pomocy „Słyszę Serce” zapraszają i zachęcają osoby niepełnosprawne i osoby z ich otoczenia do wypełnienia ankiety w ramach projektu Monitoring działań jednostek  administracji samorządowej w województwie łódzkim pod kątem realizacji praw osób z niepełnosprawnościami.

Celem w/w projektu jest określenie poziomu wdrażania Konwencji ONZ o Prawach Osób niepełnosprawnych w jednostkach administracji rządowej i samorządowej z obszaru województwa łódzkiego. Ankiety dotyczą różnych obszarów (tylko i wyłącznie terenu gminy Nowosolna):

• programów działań na rzecz osób z niepełnosprawnością;
  • możliwości zatrudnienia osoby z niepełnosprawnością;
  • sposobów udostępniania urzędowych informacji;
  • dostępności architektonicznej i komunikacyjnej urzędu oraz jego wyposażenia;
  • realizacji edukacji włączającej w przedszkolach i szkołach;
  • przygotowania pracowników urzędu do kontaktów z osobami

niepełnosprawnymi;

• dokumentacji o charakterze strategicznym, którą kierują się instytucje w projektowaniu i realizacji działań kierowanych do osób z niepełnosprawnością.

Dane pozyskane z tej ankiety posłużą do poszerzenia wiedzy na temat działania instytucji na naszym terenie. Dane są anonimowe i nie będą wykorzystane w żadnych innych celach poza projektem.

Zebrany materiał badawczy posłuży do opracowania rekomendacji na temat dostosowania instytucji do postanowień Konwencji ONZ  o prawach osób niepełnosprawnych.

Ankiety będą do pobrania na stronie Urzędu Gminy Nowosolna ( www.gminanowosolna.pl), można je również odebrać w wersji papierowej w biurze GOPS oraz Biurze Obsługi Klienta UGN. Wypełnione ankiety będzie można zostawić w kopercie w biurze podawczym Urzędu Gminy lub wysłać bezpośrednio na adres projektu: projekt@slyszeserce.org.pl

Ankieta do pobrania:

Ankieta ON - Gmina Nowosolna.doc (80 KB)

Ankieta ON.pdf (138 KB)