W związku z wprowadzeniem prewencyjnych zasad związanych ze stwierdzonymi przypadkami koronawirusa COVID-19 na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, wprowadza się nastepujące ograniczenia:

Szkoły Podstawowe

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19.

• Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach w dniach 12 i 13 marca 2020 r. w godz. 7:00 – 15:00 zorganizuje zajęcia opiekuńcze dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III;
  • Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach w dniach 12 i 13 marca 2020 roku w godz. 7:00 – 15:00 zorganizuje zajęcia opiekuńcze dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III.
  • W dniach 12 i 13 marca 2020 r dowóz dzieci ( klasy 1-III) do szkół będzie obsługiwany w normalnym trybie.

Gmino Parkowe Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie.

• W dniach 11 – 25 marca 2020 roku nieczynne będzie Gminno Parkowe Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie, nieczynne będą także świetlice w Kalonce i w Byszewach. Wszystkie karnety zachowują ważność lub zostaną odpowiednio rozliczone po wznowieniu zajęć.

Gminna Biblioteka Publiczna w Nowosolnej

• Gminna Biblioteka Publiczna w Nowosolnej będzie nieczynna od dnia 12 marca 2020 do dnia 25 marca 2020.

Urząd Gminy Nowosolna

W związku z wprowadzeniem prewencyjnych zasad związanych ze stwierdzonymi przypadkami koronawirusa COVID-19 na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, zachęcamy mieszkańców i interesantów do załatwiania spraw w Urzędzie Gminy Nowosolna oraz jego jednostkach organizacyjnych za pośrednictwem usług internetowych, korespondencyjnie lub telefonicznie.

• Z naszym urzędem można się kontaktować poprzez skrzynkę e-mail: urzad@gminanowosolna.pl za pośrednictwem platformy usług elektronicznych e-PUAP,  korespondencyjnie na adres: Urząd Gminy Nowosolna, Rynek Nowosolna 1, 92- 703 Łódź lub telefonicznie pod numerem 42 616 45 00. Uprzejmie prosimy o ograniczenie wizyt jedynie do tych, które są konieczne.

Urząd Stanu Cywilnego

• Urząd Stanu Cywilnego działa w trybie ograniczonym. Uprzejmie prosimy o składanie wniosków o odpisy aktów stanu cywilnego on-line za pomocą platformy e-PUAP lub korespondencyjnie (Urząd Gminy Nowosolna, Rynek Nowosolna 1, 92- 703 Łódź). W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 42 616 45 26 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: e.jakubowska@ugnowosolna.pl
  • Referat dowodów osobistych: Odbiór dowodów osobistych po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym pod numerem telefonu: 42 616 45 26 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: e.jakubowska@ugnowosolna.pl
  • Meldunki: wnioski o zameldowanie/wymeldowanie prosimy skladać on-line za pomocą platformy e-PUAP lub korespondencyjnie. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefony 42 616 45 26 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e.jakubowska@ugnowosolna.pl

Wzory wniosków można pobrać tutaj: https://nowosolna.bip.net.pl/?c=410

• Przedsiębiorcy: wpisy/zmiany do CEIDG prosimy o wykonywanie samodzielnie i podpisywanie profilem zaufanym/podpisem weryfikowanym. W przypadku braku profilu zaufanego lub podpisu kwalifikowanego prosimy o przesyłanie wypełnionych roboczych wniosków korespondencyjnie na adres dowolnego urzędu.( gminy/miasta).

Zakład Gospodarki Komunalnej

• Zakład Gospodarki Komunalnej działa w trybie ograniczonym, we wszelkich sprawach prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 42 648 44 58 lub meilowo pod adres:zgkgn@zgkgn.com.pl. Zachęcamy do pobierania wniosków ze strony: https://nowosolna.bip.net.pl/?c=608. Wypełnione wnioski prosimy przesyłać poczta na adres: Rynek Nowosolna 1, 92- 703 Łódź.

Boisko wielofunkcyjne "Orlik" w Wiączyniu Dolnym

• Boisko wielofunkcjne "Orlik " pozostanie zamknięte do odowołania.

Punkt Konsultacyjno – Informacyjny Punkt Konsultacyjno – Informacyjny

• Informujemy, że w związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19, o których mowa w art. 1 i 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 poz. 374) punkt Konsultacyjno – Informacyjny będzie działał w trybie konsultacji telefonicznych.

Aby skorzystać z porad psychologicznych prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 519 609 404 w poniedziałki, począwszy od 23.03.2020 r. między 15:00 a 18:00.

Właściwa konsultacja odbędzie się w terminie uzgodnionym między zgłaszającym się a psychologiem.

.