Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łodzi z dnia 17 stycznia 2020 r.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi informuje, że w próbkach wody  pobranych w dniu 15 stycznia 2020 r. z punktów : Kalonka 10b, Kalonka 60 oraz Grabina ,  ul. Główna 74 (hydrant),  na podstawie sprawozdań cząstkowych, nie stwierdzono bakterii gr. coli, Escherichia coli i Enterokoków (paciorkowców kałowych).

W dniu 17 stycznia 2020 r. w związku z odłączeniem hydroforni Dąbrowa i przełączeniem wodociągu na inne źródło zasilania,  pobrano próbki wody z punktów sieci:

1.Grabina, Dom Opieki, ul. Główna 74,

2.Bukowiec, ul. Grabowa 3 (budynek mieszkalny),

3.Niecki 1 (budynek mieszkalny),

4.Kalonka 56 (budynek mieszkalny),

5.Dąbrówka 2B (budynek mieszkalny),

6.Wódka, ul. Aksamitna 29 (budynek mieszkalny),

7.Kopanka, sklep "Monika"  Kopanka 28B,

8.Dąbrowa 12 (budynek mieszkalny).

Wstępne wyniki badań fizyko - chemicznych wskazują, iż w pobrane próbki wody odpowiadają wymaganiom rozporządzenia Ministra Zdrowia.

Badania próbek wody nadal trwają

Urszula Jędrzejczyk PPIS w Łodzi

Uwaga!  Do czasu wydania decyzji PPIS dopuszczającej wodę do spożycia - ograniczenia z poprzednich komunikatów obowiązują.