Łódź, dnia 18 września 2018 r.

Rada Gminy Nowosolna

Rynek Nowosolna 1

RG.0002.52.2018

Na podstawie art. 20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym
(t. j. Dz. U. z 2018 roku poz.994 ze zm.):

zwołuję LII sesję Rady Gminy Nowosolna
w dniu 27 września 2018 roku ( czwartek ) o
godz. 900
w Gminno Parkowym Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie

Gmina Nowosolna, Plichtów 21

Przewodnicząca

/-/ Małgorzata Kamińska-Bruszewska

PROPONOWANY PORZĄDEK

obrad LII sesji Rady Gminy Nowosolna
w dniu 27 września 2018 roku

I.

1. Otwarcie sesji, powitanie radnych i zaproszonych gości, stwierdzenie quorum.
  2. Przyjęcie porządku obrad.
  3. Wręczenie dyplomów potwierdzających przyznanie stypendiów Wójta Gminy Nowosolna za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe.
  4. Przyjęcie protokołu z obrad LI sesji Rady Gminy Nowosolna.
  5. Powołanie Komisji Uchwał i Wniosków.
  6. Informacja Przewodniczącej o działalności w okresie międzysesyjnym.
  7. Informacja Wójta o działalności w okresie międzysesyjnym.

II.

Podjęcie uchwał w sprawach:

• zmiany budżetu Gminy Nowosolna na rok 2018;
  • zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Nowosolna na lata 2018-2025;
  • trybu udzielania i rozliczania dotacji publicznym przedszkolom, innym formom wychowania przedszkolnego, szkołom podstawowym prowadzonym przez osoby prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego oraz osoby fizyczne, funkcjonującym na terenie Gminy Nowosolna, a także trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania;
  • miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Nowosolna dla części obszaru obrębu Byszewy;
  • miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Nowosolna dla części obszaru obrębu Lipiny;
  • oceny aktualności Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Nowosolna oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego obowiązujących na terenie gminy Nowosolna, dokonanej w oparciu o przedstawioną przez Wójta Gminy Nowosolna "Analizę zmian w zagospodarowaniu przestrzennym gminy Nowosolna".

III.

1. Informacja o sposobie załatwienia interpelacji radnych i wolnych wniosków zgłoszonych na poprzedniej sesji.
  2. Interpelacje - udzielenie odpowiedzi.
  3. Wolne wnioski i zapytania - udzielenie odpowiedzi.
  4. Sprawy różne.
  5. Zamknięcie obrad LII sesji.