Regulamin naboru ankiet w ramach projektu „OZE na terenie gminy Nowosolna”

INFORMACJE OGÓLNE

1. Nabór ankiet od mieszkańców prowadzony jest przez Gminę Nowosolna w celu realizacji projektu: „OZE na terenie Gminy Nowosolna”  Poddziałania 4.1.2 Odnawialne źródła energii  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.
  2. Ankiety przyjmowane będą od osób zamieszkałych oraz zameldowanych na terenie gminy Nowosolna, które są właścicielami budynków mieszkalnych, w celu uczestnictwa w projekcie w następującym zakresie: dostawa i montaż odnawialnych źródeł energii ( instalacja fotowoltaiczna o mocy do 4 kW)
  3. Dopuszczalne jest złożenie tylko jednej ankiety na daną lokalizację.
  4. Projekt będzie realizowany przez Gminę Nowosolna tylko i wyłącznie w przypadku otrzymania dofinansowania ze środków RPO WŁ na lata 2014-2020.
  5. W przypadku uzyskania dofinansowania projekt będzie współfinansowany ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i wysokość dofinansowania wyniesie do 85 % kosztów kwalifikowanych netto.
  6. Właściciel nieruchomości zobowiązuje się do podpisania umowy nieodpłatnego użyczenia części nieruchomości, w celu montażu instalacji, na czas realizacji projektu oraz na okres 5 lat od otrzymania płatności końcowej w projekcie.
  7. Zamontowane instalacje przez 5 lat od otrzymania płatności końcowej w projekcie stanowić będą własność Gminy Nowosolna  i przez ten czas zostaną użyczone do bezpłatnego używania właścicielowi budynku mieszkalnego. Po tym okresie zostaną przekazane właścicielowi budynku mieszkalnego na własność.
  8. Mieszkańcy zakwalifikowani do udziału w projekcie będą musieli zgłosić się do Gminy Nowosolna  z dowodem osobistym i aktualnym (nie starszym niż 2 tygodnie przed podpisaniem umowy) wypisem z rejestru gruntów prowadzonym przez Starostwo Powiatowe Łódź Wschód dotyczącym działki, na której zlokalizowany jest budynek lub aktualnym wydrukiem z elektronicznej ewidencji ksiąg wieczystych dla danej nieruchomości, który będzie stanowić niezbędny załącznik do umowy w celu wyrażenia zgody na bezpłatne użyczenie swej nieruchomości na cele projektu. W przypadku współwłasności nieruchomości wszyscy współwłaściciele muszą wyrazić zgodę na użyczenie nieruchomości na cele projektu. Nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym nie będą mogły brać udziału w projekcie.
  9. Uczestnik projektu jest zobowiązany do podpisania umowy dotyczącej ustalenia wzajemnych zobowiązań stron pod względem organizacyjnym i finansowym oraz do wniesienia udziału własnego w kosztach realizacji projektu.
  10. Nie dokonanie przez uczestnika projektu wpłaty w terminie podanym w umowie i w określonej wysokości będzie równoznaczne z rezygnacją z udziału w projekcie i rozwiązaniem umowy.
  11. Uczestnik nie może posiadać zaległości w podatkach i opłatach lokalnych oraz innych należnościach wobec Gminy Nowosolna. Dane te będą na bieżąco weryfikowane przez Urząd Gminy Nowosolna.
  12. Posiadanie jakichkolwiek zaległości względem Gminy Nowosolna jest jednoznaczne ze skreśleniem uczestnika z listy osób zakwalifikowanych do projektu.
  13. Osoby, które nie zostaną zakwalifikowane do udziału w przedmiotowym projekcie z powodu wyczerpania dostępnych miejsc, zostaną zapisane na listę rezerwową i wezmą udział w projekcie tylko w przypadku rezygnacji osób z listy głównej lub ich wykluczenia z udziału w projekcie ze względu na nie spełnianie zapisów przedmiotowego Regulaminu (np. brak wpłaty) lub zaległości z tytułu podatków i opłat lokalnych oraz innych należności wobec Gminy Nowosolna).
  14. Informacji szczegółowych dotyczących naboru uzyskać można telefonicznie w Urzędzie Gminy Nowosolna pod numerem tel.: 42 616 45 15.

TERMIN I MIEJSCE SKŁADANIA ANKIET

1. Podstawą udziału w projekcie jest złożenie ankiety oraz deklaracji uczestnictwa w projekcie.
  2. Nabór ankiet prowadzony będzie w dniach od 19.09.2022 r. do 30.09.2022 r. w Urzędzie Gminy Nowosolna, ul. Rynek Nowosolna 1, 92-703 Łódź, w Biurze Obsługi Klienta lub za pośrednictwem ePUAP.
  3. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.
  4. Ankiety i deklaracje spełniające kryteria naboru złożone po wyczerpaniu dostępnej puli miejsc zostaną  wpisane na listę rezerwową.
  5. Ankiety i deklaracje są dostępne w Urzędzie Gminy Nowosolna w Biurze Obsługi Klienta oraz na stronie internetowej http://www.gminanowosolna.pl

KTO MOŻE APLIKOWAĆ

1. Osoby fizyczne zameldowane i zamieszkujące na terenie Gminy Nowosolna, będące właścicielem budynku mieszkalnego, gdzie efekty realizacji projektu wykorzystywane będą wyłącznie do celów socjalno-bytowych mieszkańców,
  2. Osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej i nie majce siedziby na terenie nieruchomości przewidzianej do montażu instalacji,
  3. Pierwszeństwo maja osoby, które nie posiadają instalacji fotowoltaicznej w zgłoszonej we wniosku lokalizacji.
  4. W przypadku współwłasności nieruchomości wszyscy współwłaściciele muszą wyrazić zgodę na użyczenie nieruchomości na cele projektu (podpisać umowę użyczenia). W wypadku osób ograniczonych w zdolnościach do czynności prawnych konieczne będzie przedstawienie stosownej zgody Sądu.
  5. Osoby nie posiadające jakichkolwiek zobowiązań finansowych z tytułu podatków i opłat lokalnych oraz innych należności wobec Gminy Nowosolna.

ZAŁĄCZNIKI DO REGULAMINU

1. Ankieta OZE dostepna OZE 3.docx (83 KB)
  2. DEKLARACJA-OZE dostępna 1.docx (66 KB)
  3. KLAUZULA OZE NOWOSOLNA[2]-1.docx (41 KB)