Posiedzenie Komisji Wspólnych Rady Gminy Nowosolna w dniu 21 listopada 2017 r.

Łódź, dnia 14 listopada 2017 r.

Rada Gminy Nowosolna
ul. Rynek Nowosolna 1

RG .0012.63.2017.1

RG .0012.66.2017.2

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 21 listopada 2017 roku (wtorek) o godz. 900

odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rozwoju Społeczno-Gospodarczego, Finansów, Handlu, Usług i Rolnictwa, i Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury, Spraw Socjalnych, Ładu i Porządku Publicznego Rady Gminy Nowosolna

miejsce posiedzenia: Urząd Gminy Nowosolna, sala konferencyjna
Łódź, ul. Rynek Nowosolna 1

Proponowany porządek obrad

• Omówienie harmonogramu sporządzania planów miejscowych.
  • Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały Rady Gminy Nowosolna w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Nowosolna dla części obszaru obrębu Lipiny.
  • Projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Nowosolna dla części obszaru obrębu Lipiny.
  • Projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Nowosolna dla części obszaru obrębu Byszewy.
  • Propozycje stawek podatkowych – omówienie projektów uchwał.
  • Omówienie podniesienia stawki za jednego mieszkańca dla Stowarzyszenia LGD STER.
  • Projekt uchwały w sprawie zmian do budżetu na rok 2017.
  • Omówienie projektu uchwały w sprawie zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2017 – 2025.
  • Projekt uchwały - Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Nowosolna na lata 2018-2021 z uwzględnieniem perspektywy do roku 2025.
  • Projekt uchwały w sprawie uchylenia Statutu Gminy Nowosolna przyjętego uchwałą nr XL/244/17.
  • Projekt uchwały w sprawie uchylenia uchwały nr XL/245/17 uchylającej Regulamin Rady Gminy Nowosolna.
  • Projekt uchwały Rady Gminy Nowosolna w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach w ośmioletnią Szkołę Podstawową im. Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach.
  • Projekt uchwały Rady Gminy Nowosolna w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Lipinach w ośmioletnią Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Lipinach.
  • Omówienie zagadnień związanych z przekształceniem placówki edukacyjnej w Wiączyniu Dolnym. Pytania podmiotów zewnętrznych i rekomendowane przez Urząd odpowiedzi.
  • Przedstawienie oraz analiza uwag zgłoszonych przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Nowosolna w ramach konsultacji projektu rocznego programu współpracy Gminy Nowosolna z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 rok.
  • Sprawy różne.

Przewodnicząca