facebook facebook epuap newsletter

Aktualizacja z dnia 11.01.2021 r: 

15 stycznia zostanie uruchomiona centralna rejestracja dla seniorów. Na konkretne terminy będą mogli umawiać się seniorzy powyżej 80 roku życia. 18 stycznia rozpoczną się szczepienia mieszkańców DPS-ów. 22 stycznia rozpocznie się umawianie terminów szczepień dla osób powyżej 70 roku życia - przedstawił plan Michał Dworczyk.

25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla seniorów powyżej 70 roku życia. 

Od 15 stycznia 2021 roku rusza proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 dla osób z pierwszego etapu.

Procedura będzie prosta i bezpieczna.

 

Proces szczepień będzie oparty o zaproszenie (dokument e-skierowania) ważne 60 dni od dnia wystawienia. Będą one generowane automatycznie w systemie P1 w transzach zgodnych z kolejnością szczepień (dla określonych grup wiekowych, zawodowych, itd.).

 

Ponadto, lekarze będą mogli wystawić dla pacjenta indywidualne e-skierowania (np. dla osoby nieposiadającej numeru PESEL czy dla osoby, która nie mogła poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego e-skierowania).

 

Proces umówienia na szczepienie będzie oparty o centralny system e-rejestracji, integrujący indywidualne grafiki przyjęć poszczególnych punktów szczepień.

 

Procesu rejestracji można dokonać na kilka sposobów:

  1. zapisać się bezpośrednio u swojego lekarza rodzinnego,
  2. zadzwonić na specjalnie uruchomioną infolinię Narodowego Programu Szczepień (989 lub 22 62 62 989);
  3. zapisać się przez https://pacjent.gov.pl/

 

Umówienie się na szczepienie nie będzie wymagało posiadania nr e-skierowania, ponieważ wystarczające będzie podanie swoich danych osobowych (system e-Rejestracji będzie zintegrowany z systemem P1, co umożliwi automatyczną weryfikację ważności e-skierowania).

 

Po dokonaniu rezerwacji wizyty, pacjent otrzyma SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Pacjent będzie od razu umawiany na 2 wizyty i także przed drugą dawką szczepionki będzie powiadamiany SMS-em.

 

Kolejność szczepień jest określona w Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19. https://www.gov.pl/web/szczepimysie/narodowy-program-szczepien-przeciw-covid-19.

Należy pamiętać, że w pierwszej kolejności szczepione będą osoby z grup priorytetowych, jak personel służby zdrowia, pracownicy i pensjonariusze DPS, osoby 60+.

etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;

etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;

etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

Szczegółowe informacje przekazujemy poprzez nasze strony: 

 

Wykaz punktów szczepień: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/lodzkie