Już 8 października 2022 roku na terenie naszej gminy odbywać się będzie pod patronatem Wójta Gminy Nowosolna Piotra Szcześniaka rowerowy Rajd na Orientacje „ OrinetAkcja

Na miłośników dwóch kółek czekać będą 3 trasy:

Rodzinna (o długości około 32km, przy założeniu zaliczenia wszystkich punktów kontrolnych w optymalnym wariancie), przeznaczoną dla najmłodszych oraz początkujących orientalistów

Mega (o długości około 60km, przy założeniu zaliczenia wszystkich punktów kontrolnych w optymalnym wariancie),

Giga (o długości nieco ponad 120km, przy założeniu zaliczenia wszystkich punktów kontrolnych w optymalnym wariancie).

Termin i miejsce rajdu:

8 października 2022

start trasy Giga godzina 8:30

start trasy Mega godzina 9:30

start trasy Rodzinnej godzina 10:30

Miejsce: Gminno-Parkowe Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie (Plichtów 21)

92-701 Byszewy

Warunki uczestnictwa

- Zgłoszenie udziału przez formularz zgłoszeniowy lub wysłanie maila na adres  orientakcja@o2.pl w terminie do środy, 5 października 2022 godz. 22.00 włącznie.

Obowiązują opłaty startowe.

Więcej szczegółów, w tym regulamin oraz formularz zgłoszeniowy, znajdziecie Państwo na stronie: http://orientakcja.pl/

Uczestnicy na starcie otrzymują mapę rajdową z zaznaczonymi punktami kontrolnymi do odnalezienia. Punkty kontrolne są naniesione na mapę w postaci okręgów (środek okręgu wskazuje położenie punktu, dodatkową informacją jest opis punktu

umieszczony na karcie startowej i mapie, np. "skrzyżowanie dróg" czy "przepust nad strumieniem"). Pobyt na punkcie kontrolnym jest potwierdzany przez przedziurkowanie karty startowej przy pomocy perforatora umieszczonego na punkcie.

Kolejność zaliczania punktów kontrolnych a także trasa przejazdu między nimi zależy od uczestnika, tym samym jest to typ aktywności fizycznej, który angażuje nie tylko mięśnie, ale i głowę. Można również skrócić sobie rajd, omijając część punktów kontrolnych i tym samym dopasować trasę do preferencji czy też dyspozycji dnia, pamiętając jednocześnie o tym, że o miejscu uczestnika w końcowej klasyfikacji decyduje liczba zdobytych punktów przeliczeniowych, a następnie czas przejazdu trasy.

Na trasie, oprócz podstawowych narzędzi rowerowych jak pompka czy dętka, może przydać się kompas, licznik rowerowy a także mapnik, dzięki któremu możemy widzieć mapę bez konieczności zatrzymywania się i wyciągania jej z plecaka.

Po przyjeździe na metę na uczestników czekać będzie ciepły posiłek, wydawany na podstawie kuponu otrzymywanego w ramach pakietu startowego.

plakat oa16.jpg (588 KB)