W związku z przystąpieniem do realizacji inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest w dniach 24 maja do 04 czerwca 2021 r. na terenie Gminy Nowosolna odbędzie się spis, który przeprowadzi firma GrinIS.

Pracownicy będą posiadać identyfikator z numerem dowodu osobistego podpisany przez Wójta Gminy Nowosolna.

Mieszkańców Gminy Nowosolna prosi się o udzielenie niezbędnych informacji pracownikom przeprowadzającym inwentaryzację. Spis będzie odbywał się poprzez kontakt bezpośrednio na terenie Państwa posesji oraz przy użyciu drona.

W związku z obecną sytuacją sanitarno-epidemiologiczną dotyczącą SARS-COV-2, pracownicy będą wyposażeni środki ochrony. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wejście na teren posesji, prosimy o udzielenie niezbędnych informacji w bezpiecznej odległości.

Inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest w Gminie Nowosolna umożliwia pozyskanie zewnętrznych środków finansowych na unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Dofinansowaniem na usunięcie azbestu mogą być objęte tylko te nieruchomości, które zostały ujęte w gminnej inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest