facebook facebook epuap newsletter

Zapraszamy na Święto Gminy Nowosolna 25 maja 2019. W tym roku gościem specjalnym będą artyści Teatru Roma i Teatru Buffo, którzy zaprezentują się w programie „Szafa Gra”.  Repertuar „Szafy” to piosenki z lat 70-tych, 80-tych, 90- tych i pierwszej dekady XXI wieku, zaprezentowane w ciekawych i zaskakujących interpretacjach – piosenki znane, odkryte na nowo, wykonywane z dawką humoru i przymrużeniem oka. Zespół w rewelacyjny sposób wciela się w wiele gwiazd polskiej i światowej estrady. Artyści wchodzący w jego skład mają za sobą duży dorobek teatralno-estradowy.
Wszyscy zaczynali w musicalu "Metro", następnie kontynuowali współpracę z duetem Józefowicz - Stokłosa, biorąc od początku udział, we wszystkich spektaklach Teatru Studio Buffo.

W programie tegorocznej edycji Święta Gminy nie zabraknie lokalnych artystów. W bloku wykonawców i zespołów działających na terenie naszej gminy zobaczycie Państwo zarówno dziecięce kółko teatralne, jak i młodych artystów współpracujących ze Studiem Piosenki. Obie formacje działają przy GPCKiE.

Mnóstwo energii na scenie zapewni nam zapewne nowa formacja taneczna uprawiająca cheerleadering, czyli zorganizowane układy taneczne składające się z elementów gimnastyki, tańca i akrobacji  działająca przy Stowarzyszeniu FitMoc.

Dla naszych gości szukających nieco spokojniejszych doznań muzycznych zupełnie nowy, rozrywkowy repertuar  zaprezentuje nam chór Dysonans,  a piosenki Anny Jantar w programie „Tyle słońca w całym mieście” wykonają Państwo Makulscy. Na zakończenie planowana jest część taneczna, należy się więc wyposażyć w wygodne buty do tańca.  Tę część poprowadzi Tycjana Wojtkowska wraz z DJ-em.

Konferansjerkę z wrodzonym urokiem i poczuciem humoru zapewni w tym roku Pan Leszek Bonar .

W programie nie zabraknie także atrakcji sportowych: rozegramy finał Turnieju Sołectw w BULE, odbędą się warsztaty z szermierki bezpiecznej oraz szachów symultanicznych i szachów parkowych.

W strefie dla dzieci znajda się „dmuchańce”, animacje, malowanie buziek i motyle z folii.

Odpoczynek zapewni strefa „Chillout”. W strefie gastronomicznej znajdziecie Państwo grill, ogródek piwny, lody i inne atrakcje.

 

Harmonogram Święta Gminy Nowosolna 25 maja 2019

15:00 - rozpoczęcie

15:30 - 16:30 - Program " Tyle słońca w całym mieście " - piosenki Anny Jantar

16:30 - 17:45 - blok zespołów lokalnych

18:00 - program "Szafa Gra"

19:45 - blok taneczny Tycjana Wojtkowska + DJ

 

15:30 - 17:30 - szachy symultaniczne

18:00 - 18:30 - warsztaty z szemierki bezpiecznej