INFORMACJA

Zakład Gospodarki Komunalnej Gminy Nowosolna informuje, że w wyniku badań jakości wody z urządzenia wodociągowego zaopatrującego miejscowość Lipiny – stwierdzono obecność bakterii grupy coli w liczbie 3 jtk/100 ml.

Wartość parametryczna dla tych bakterii zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r. poz. 2294) wynosi 0 jtk/100 ml.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z wymaganiami rozporządzenia MZ.

ZALECENIA MAJĄCE NA CELU MINIMALIZACJĘ ZAGROŻENIA DLA ZDROWIA LUDZKIEGO

• WODA NADAJE SIĘ DO SPOŻYCIA PO PRZEGOTOWANIU.
  • PRZEGOTOWANIA WYMAGA TEŻ WODA DO: PRZYGOTOWANIA POSIŁKÓW, MYCIA SPOŻYWANYCH NA SUROWO OWOCÓW
    I WARZYW, MYCIA ZĘBÓW I NACZYŃ, KĄPIELI NOWORODKÓW
    I NIEMOWLĄT.
  • UWAGA: WODĘ NALEŻY GOTOWAĆ PRZEZ MINIMUM 2 MINUTY, A NASTĘPNIE BEZ GWAŁTOWNEGO SCHŁADZANIA POZOSTAWIĆ DO OSTUDZENIA.
  • WODA BEZ PRZEGOTOWANIA MOŻE BYĆ STOSOWANA DO CODZIENNEGO MYCIA, PRANIA ODZIEŻY ORAZ DO CELÓW SANITARNO-BYTOWYCH (NP. PRAC PORZĄDKOWYCH, SPŁUKIWANIA TOALET).
  • ZALECENIE OBOWIĄZUJE DO CZASU WYDANIA KOLEJNEGO KOMUNIKATU.