Można już składać wnioski o wypłatę dodatku węglowego, o którym mowa w ustawie z dnia 5 sierpnia 2022 roku o dodatku węglowym (Dz. U. z 2022r., poz. 1692).

Dodatek przysługuje gospodarstwom domowym, w którym głównym źródłem jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi, wpisane lub zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Przez paliwa stałe rozumie się węgiel kamienny, brykiet lub pelet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego.

Wzór wniosku można pobrać z naszej strony internetowej, dostępne są również w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Gminy Nowosolna.

Wniosek o wypłatę dodatku węglowego składa się w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej ten wniosek.

Wypełnione wnioski należy składać w Urzędzie Gminy Nowosolna w godzinach pracy Urzędu. Podpisany wniosek można również wysłać pocztą na adres urzędu ( Urząd Gminy Nowosolna, Rynek Nowosolna 1 92- 703 Łódź) lub przekazać go za pośrednictwem platformy EPUAP ( koniecznie opatrzony podpisem profilem zaufanym lub elektronicznym podpisem kwalifikowanym).

We wniosku należy wypełnić wszystkie rubryki czytelnie. Należy podać dane wszystkich członków gospodarstwa domowego.

Koniecznym we wniosku jest podanie numeru konta bankowego,

Informacja o przyznaniu dodatku będzie wysłana na adres e-mail lub w przypadku jego braku do odbioru w Urzędzie. Brak odbioru informacji nie wstrzymuje wypłaty środków. W przypadku odmowy wypłaty wydana zostanie decyzja administracyjna i wysłana na wskazany we wniosku adres.

Kwota dodatku wynosi 3.000 zł i będzie wypłacona w terminie miesiąca od daty złożenia wniosku.

Wzór wniosku do pobrania:

Wzór wniosku o dodatek węglowy Gmina Nowosolna.pdf (205 KB)