Rada Gminy Nowosolna                                                  Łódź, dnia 17 marca 2022 r.

RZG.0012.59.2022.1.JC

RZG.0012.59.2022.2.JC

Zawiadamiam, że w dniu 22 marca 2022 roku (wtorek) o godz. 9:00

odbędzie się posiedzenie (wspólne)
Komisji Finansów, Rozwoju Społeczno-Gospodarczego, Handlu, Usług i Rolnictwa

oraz

Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury, Spraw Socjalnych, Ładu i Porządku Publicznego.

Komisja będzie miała charakter posiedzenia zdalnego przeprowadzonego online.

• Informacja na temat funkcjonowania sołectw w oparciu o zmienione zasady finansowania zadań́ własnych oraz wynagradzania sołtysów. Komisja z udziałem Sołtysów.
  • Analiza działalności organizacji pozarządowych - klubów sportowych działających na terenie Gminy Nowosolna.
  • Informacja o kosztach funkcjonowania placówek oświatowych prowadzonych przez Gminę Nowosolna oraz o przekazanych dotacjach do Niepublicznego Przedszkola i Szkoły Publicznej w 2021 r.
  • Projekt uchwały w sprawie zmian do budżetu Gminy Nowosolna na rok 2022.
  • Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Nowosolna na lata 2022-2025.
  • Projekt uchwały zmieniający uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Łódzkiemu Wschodniemu na realizację zadań pn. „Przebudowa przejścia szkolnego na drodze powiatowej nr 1151E w Wiączyniu Dolnym gm. Nowosolna” oraz „Budowa przejścia dla pieszych w drodze powiatowej nr 1148E w Kopance gm. Nowosolna”.
  • Projekt uchwały w sprawie ustalenia stawki jednostkowej dotacji przedmiotowej dla samorządowego zakładu budżetowego na 2022 rok.
  • Projekt uchwały w sprawie ustalenia dopłaty do taryfy za zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie Gminy Nowosolna.
  • Sprawy różne.

Przewodnicząca

Małgorzata Kamińska - Bruszewska

Z uwagi na konieczność technicznego przygotowania posiedzenia osoby, które chciałyby wziąć udział w posiedzeniu Rady w dniu 22.03.2022 ( wtorek) r. proszone są o kontakt