Łódź, dnia 19 października 2016 r.

Rada Gminy Nowosolna
ul. Rynek Nowosolna 1

RG .0012.37.2016.1

RG .0012.40.2016.2

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 25 października 2016 roku (wtorek) o godz. 900

odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rozwoju Społeczno-Gospodarczego, Finansów, Handlu, Usług i Rolnictwa i Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury, Spraw Socjalnych, Ładu i Porządku Publicznego Rady Gminy Nowosolna

miejsce posiedzenia: GPCKiE w Plichtowie, Plichtów 21

• Projekt uchwały w sprawie zmian do budżetu Gminy Nowosolna na rok 2016.
  • Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Nowosolna na lata 2016 – 2025.
  • Zapoznanie się z wnioskami do funduszu sołeckiego dotyczącymi inwestycji sołeckich, ich kosztów i ewentualnych konsekwencji dla budżetu gminy na 2017 r z tytułu współfinansowania zadań inwestycyjnych.
  • Informacja o wstępnej koncepcji zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Nowosolna.
  • Określenie sposobu konsultowania z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego lub radą działalności pożytku publicznego projektu rocznego programu współpracy Gminy Nowosolna z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2017 rok.
  • Omówienie projektu uchwały w sprawie przedłużenia czasu obowiązywania dotychczasowych taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.
  • Informacja wójta na temat zasad gospodarowania zbiornikiem wodnym w Nowych Skoszewach i kosztów eksploatacyjnych obiektu.
  • Omówienie wstępnego projektu regulaminu przyznawania stypendiów wójta dla najbardziej uzdolnionych uczniów, wypracowanego podczas posiedzenia Komisji Oświaty.
  • Przedstawienie wniosków Komisji Oświaty odnośnie pracy świetlic gminnych i działań profilaktycznych ochrony zdrowia mieszkańców Gminy Nowosolna.
  • Omówienie działań zaradczych podjętych przez wójta w związku z koniecznością ewakuacji mieszkańców z budynku w Byszewach. Koncepcja rozwiązania problemu.
  • Sprawy różne.

Przewodnicząca