Rada Gminy Nowosolna                                                                  Łódź, dnia 19 maja 2020 r.

RG.0002.25.2020

Działając na podstawie art. 15zzx ust. 1 i 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374, 567 i 568) :

zwołuję

XXV Sesję Rady Gminy Nowosolna na dzień 27.05.2020 r o godzinie 9.00.

Sesja odbędzie się z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość

(zdalny tryb obradowania)

Przewodniczący Rady będzie prowadził sesję z Urzędu Gminy Nowosolna,

Łódź, ul. Rynek Nowosolna 1

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji, powitanie radnych i zaproszonych gości, stwierdzenie quorum.
  2. Przyjęcie porządku obrad.
  3. Zgłoszenie uwag do protokołu z XXII, XXIII i XXIV sesji Rady Gminy Nowosolna.
  4. Powołanie Komisji Uchwał i Wniosków.
  5. Informacja Przewodniczącej Rady Gminy Nowosolna z działalności w okresie międzysesyjnym.
  6. Informacja Wójta Gminy Nowosolna z działalności w okresie międzysesyjnym.
  7. Sprawy różne.
  8. Interpelacje i wnioski.
  9. Sprawozdanie merytoryczne i finansowe z programu współpracy z NGO za 2019 r.

Podjęcie uchwał w sprawie:

1. Zmian w budżecie Gminy Nowosolna na 2020 rok.
  2. Zmiany uchwały Rady Gminy Nowosolna w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Nowosolna" dla części obszaru obrębu Lipiny.
  3. Przystąpienia do sporządzenia częściowej zmiany "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Nowosolna" dla fragmentu obszaru miejscowości Borchówka.
  4. Zaliczenia drogi do kategorii dróg gminnych.
  5. Zlecenia realizacji zadania pracy z rodziną Ośrodkowi Pomocy Społecznej gminy Nowosolna.
  6. Uchwalenia Gminnego Programu wspierania rodziny dla Gminy Nowosolna na lata 2020-2022.
  7. Określenia terminu utraty mocy obowiązującej Zarządzenia Nr 0050.1.20.2020 Wójta Gminy Nowosolna z dnia 12 marca 2020 r. w sprawie wprowadzenia prewencyjnych zasad ochrony przed koronawirusem SARS-CoV-2 w Urzędzie Gminy Nowosolna i na terenie Gminy Nowosolna.
  8. Doskonalenia zawodowego nauczycieli

• Zamknięcie obrad sesji.

Przewodnicząca Rady Gminy Nowosolna

/ - / Małgorzata Kamińska-Bruszewska