facebook facebook epuap newsletter

Zarząd Dróg i Transportu informuje, iż w dniu 14 maja br. w godz. 13:00 - 16:00 odbędzie się Marsz Równości na trasie: pl. Dąbrowskiego, ul. Narutowicza, Kilińskiego, Tuwima, Wydawnicza, Kopcińskiego, Uniwersytecka, Rewolucji 1905 r., Piotrkowska, Narutowicza, pl. Dąbrowskiego. W związku z tym czasowo wprowadzone zostaną poniższe zmiany w funkcjonowaniu Lokalnego Transportu Zbiorowego.

w godz. ok. 12:30 - 13:30 oraz 15:30 - 16:15:
- linie 4 i 9 z pętli Dw. Łódź Dąbrowa i Olechów do skrzyżowania Kopcińskiego - Narutowicza bez zmian, następnie ul. Narutowicza do pętli Radiostacja. Zmiana obowiązuje w obu kierunkach.
- linia 12 z pętli Stoki do skrzyżowania Narutowicza - Kopcińskiego bez zmian, następnie ul. Kopcińskiego, al. Piłsudskiego i dalej obecną trasą. Zmiana obowiązuje w obu kierunkach.
- linia 57 z pętli Piastów Kurak do skrzyżowania Kościuszki - Zamenhofa, następnie al. Kościuszki, Zachodnią, Legionów, pl. Wolności, Pomorską i dalej obecną trasą.
Z pętli Marysin Stadion do skrzyżowania Sterlinga - Pomorska, następnie ul. Pomorską, pl. Wolności, Legionów, Zachodnią, al. Kościuszki, Nawrot, Sienkiewicza i dalej obecną trasą.
- linia Z1 z pętli Dw. Łódź Chojny do skrzyżowania Kilińskiego - Wigury bez zmian, następnie ul. Wigury, Sienkiewicza, al. Piłsudskiego, Targową, Fabryczną, Kilińskiego i dalej obecną trasą w kierunku dw. Łódź Chojny.
Na trasach linii 51AB, 53ABCD, 58AB, 61MUK, 85AB, 96C, Z13 nastąpi kilkuminutowe wstrzymanie ruchu na czas przejścia marszu po ul. Narutowicza i Kilińskiego.

w godz. ok. 13:00 - 14:00:
- linia 77 z pętli Stare Rokicie do skrzyżowania Przędzalniana - Piłsudskiego bez zmian, następnie al. Piłsudskiego do pętli Widzew Stadion.
Z pętli Widzew Stadion al. Piłsudskiego, Sienkiewicza i dalej stałą trasą.
- linia 80A z pętli Janów do skrzyżowania Piłsudskiego - Kopcińskiego bez zmian, następnie al. Piłsudskiego, Sienkiewicza, Tuwima i dalej stałą trasą.
Z pętli Retkinia do skrzyżowania Nawrot - Przędzalniana bez zmian, następnie Przędzalnianą, al. Piłsudskiego i dalej stałą trasą.
- linia 80B z pętli Retkinia do skrzyżowania Nawrot - Przędzalniana bez zmian, następnie Przędzalnianą, al. Piłsudskiego, Rokicińską, Puszkina do pętli Rondo Inwalidów.
Z ronda Inwalidów ul. Puszkina, Rokicińską, al. Piłsudskiego, Sienkiewicza, Tuwima i dalej stałą trasą.
- linia 83 z pętli Cm. Szczecińska do skrzyżowania Nawrot - Przędzalniana bez zmian, następnie Przędzalnianą, al. Piłsudskiego, Rokicińską, Puszkina do pętli Rondo Inwalidów.

w godz. ok. 13:45 - 14:45:
- linia 60ABD z pętli CH Tulipan do skrzyżowania Piłsudskiego - Śmigłego Rydza bez zmian, następnie zawraca na skrzyżowaniu i dalej al. Piłsudskiego, Niciarnianą, Małachowskiego, Konstytucyjną, Pomorską, Tamką, Telefoniczną, al. Palki i dalej stałymi trasami; Autobusy nie zatrzymają się na przystanku Piłsudskiego - Śmigłego Rydza w kier. zachodnim. Zmiana wyłącznie w podanym kierunku.
- linia 70 z pętli Instytut CZMP do skrzyżowania Przybyszewskiego - Śmigłego Rydza bez zmian, następnie al. Śmigłego Rydza (jezdnią ogólną), ul. Milionową, Przędzalnianą, al. Piłsudskiego, Niciarnianą, Małachowskiego, Konstytucyjną, Pomorską, Tamką, Telefoniczną, al. Palki i dalej stałą trasą; Zmiana wyłącznie w podanym kierunku.
- linia 96C z pętli Janów do skrzyżowania Przybyszewskiego - Śmigłego Rydza bez zmian, następnie al. Śmigłego Rydza (jezdnią ogólną), ul. Milionową, Przędzalnianą, al. Piłsudskiego, Sienkiewicza, Tuwima, Struga, al. Kościuszki, Zachodnią i dalej właściwą trasą. Zmiana wyłącznie w podanym kierunku.
- linia Z13 z pętli Dąbrowa Niższa do skrzyżowania Śmigłego Rydza - Przybyszewskiego bez zmian, następnie al. Śmigłego Rydza (jezdnią ogólną), ul. Milionową, Przędzalnianą, al. Piłsudskiego, Sienkiewicza, Tuwima, Struga, Gdańską, Zieloną i dalej właściwą trasą. Zmiana wyłącznie w podanym kierunku.

w godz. ok. 14:30- 15:15:
- linie 51AB i 53ACE z pętli Łagiewniki, Skotniki, Nowosolna, Skoszewy i Łukaszew Zjazdowa do ronda Solidarności bez zmian, następnie ul. Kopcińskiego, Narutowicza i dalej właściwymi trasami

w godz. ok. 15:00 - 15:45:
- linia 59 z pętli Radogoszcz Wschód do skrzyżowania Zachodnia - Legionów bez zmian, następnie ul. Legionów, Gdańską, Próchnika, Zachodnią i dalej stałą trasą w kierunku Radogoszcza,
- linie 96C i Z13 z pętli Teofilów Rojna i ZOO Orientarium do skrzyżowania Zachodnia - Próchnika bez zmian, następnie ul. Zachodnią, Zamenhofa, Nawrot, Kopcińskiego i dalej obecnymi trasami. Zmiana wyłącznie w podanym kierunku.

Czasowe zatrzymanie ruchu pojazdów komunikacji miejskiej w momencie przejścia Marszu nastąpi:
  • na ul. Narutowicza przed ul. Kopcińskiego,
  • na rondzie Solidarności,
  • na ul. Sterlinga przed ul. Rewolucji 1905 r.,
  • na ul. Jaracza przed ul. Wschodnią.
O dokładnych godzinach rozpoczęcia i zakończenia objazdów zadecyduje Nadzór Ruchu MPK-Łódź.