Rada Gminy Nowosolna                                                                                                                          Łódź, dnia 21 września 2022 r.

RZG.0002.58.2022.ARF

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2022 r. poz. 559, 583, 1005 i1079)

zwołuję LVIII sesję Rady Gminy Nowosolna
w dniu 28 września 2022 roku (środa) o godz. 9.00

miejsce posiedzenia: Urząd Gminy Nowosolna, Rynek Nowosolna 1, 92-703 Łódź,

Sala Konferencyjna

Przed otwarciem sesji zapraszamy na uroczyste wręczenie dyplomów, potwierdzających przyznanie stypendiów Wójta Gminy Nowosolna za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe.

1.

1. Otwarcie sesji, powitanie radnych i zaproszonych gości, stwierdzenie quorum.
  2. Przyjęcie porządku obrad.
  3. Zgłoszenie uwag do protokołu z LVII sesji Rady Gminy Nowosolna.
  4. Powołanie Komisji Uchwał i Wniosków.
  5. Informacja Przewodniczącej Rady Gminy Nowosolna o działalności w okresie międzysesyjnym.
  6. Informacja Wójta Gminy Nowosolna o działalności w okresie międzysesyjnym.
  7. Sprawy różne.
  8. Zgłaszanie interpelacji i wniosków.

II.

Podjęcie uchwał:

1. W sprawie rozpatrzenia petycji dotyczącej utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy .
  2. W sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej Gminy Nowosolna.
  3. W sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Nowosolna.
  4. W sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej w miejscowości Byszewy.
  5. W sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej w miejscowości Wódka.
  6. Zmieniającej Uchwałę Nr LV/358/22 Rady Gminy Nowosolna z dnia 31 maja 2022 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu określającego wysokość stawek oraz szczegółowe warunki przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego, szczegółowe warunki obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz wysokość i warunki wypłacania nagród nauczycielom zatrudnionym w szkołach prowadzonych przez gminę Nowosolna.
  7. W sprawie zmian do budżetu Gminy Nowosolna na rok 2022.
  8. W sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Nowosolna na lata 2022 – 2032.
  9. W sprawie uchylenia uchwały Nr LVII/376/22 Rady Gminy Nowosolna z dnia 31 sierpnia 2022 r. w sprawie określenia zasad i trybu korzystania z boiska sportowego trawiastego zlokalizowanego na działkach ew. nr 45/9 i 44, położonych w miejscowości i obrębie ew. Byszewy, gminie Nowosolna.

III.

1. Zamknięcie obrad LVIII sesji.

Przewodnicząca

Małgorzata Kamińska-Bruszewska