Wójt Gminy Nowosolna informuje o otwarciu w dniu 20.03.2024r.  Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK) znajdującego się w miejscowości Natolin przy ulicy Składowej 15.

Godziny otwarcia:

poniedziałek 9:00 – 12:00 (prace serwisowe)

wtorek – piątek  13:00 – 18:00

sobota  09:00 – 14:00

z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy

Do punktu PSZOK przyjmowane będą posegregowane odpady komunalne takie jak opakowania z papieru, tektury, plastiku metali oraz szkła. Zbierane będą również odpady biodegradowalne, wielkogabarytowe, sprzęt elektroniczny, baterie, żarówki, akumulatory, przeterminowane leki, strzykawki, igły, farby i tusze (zapakowane w szczelnym oryginalnym opakowaniu producenta z etykietą nazwy produktu oraz symbolem chemikaliów), odzież, popiół, zużyte opony (maksymalnie 4 szt. z gospodarstwa domowego na rok), posegregowany gruz (gruz ceglany, gruz betonowy, tynk, glazura i kafle), odpady z budowy i remontów (m.in. elementy tapety, elementy płyty kartonowo gipsowej, okleiny, deski, panele, parkiet, glazura czysta maksymalnie 1,5T w ciągu roku).

Do punktu PSZOK nie można oddawać: odpadów zmieszanych, tekstyliów, papy, smoły, lepiku, azbestu, wełny mineralnej, waty szklanej, styropianu budowlanego, odpadów poremontowych zmieszanych z innymi odpadami, szkła zbrojonego, szkła z rozbiórki szklarni, szyb okiennych, odpadów niebezpiecznych, oleju silnikowego, części samochodowych,odpadów z działalności rolniczej, opon z pojazdów ciężarowych i maszyn rolniczych.

Mieszkańcy dostarczają posegregowane odpady komunalne we własnym zakresie. Posegregowane odpady komunalne będą przyjmowane bezpłatnie tylko i wyłącznie od mieszkańców gminy Nowosolna. Osoba oddająca odpady musi okazać dokument tożsamości pracownikowi PSZOKu w celu weryfikacji uprawnienia do oddania odpadów. Przywiezione odpady rozładowywane są przez mieszkańca gminy samodzielnie (bez konieczności użycia specjalistycznego sprzętu) – pracownik PSZOKu nie rozładowuje odpadów.

Na terenie PSZOKu należy przestrzegać regulaminu oraz zaleceń obsługi dotyczących miejsca zeskładowania odpadów. Przed przyjęciem odpadów pracownik PSZOKu weryfikuje rodzaj dostarczonych odpadów, a w razie niezgodności może odmówić ich przyjęcia. W przypadku odmowy przyjęcia odpadów, osoba dostarczająca odpady zobowiązana jest do ich zabrania oraz zagospodarowania zgodnie z wymaganiami ochrony środowiska. Każda osoba dostarczająca odpady jest zobowiązana do wypełnienia zgłoszenia, w którym należy podać: adres nieruchomości, datę przyjęcia, ilość a także rodzaj odpadów.

Szczegółowy regulamin korzystania z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów znajdą Państwo na stronie internetowej Gminy Nowosolna oraz w punkcie PSZOK.

Jak dojechać:

mapka dojazdu do PSZOK.png (262 KB)