facebook facebook epuap newsletter

Szanowni Mieszkańcy!

Ze względu na obostrzenia epidemiczne w tym roku obchody Święta Niepodległości będą miały zupełnie innych charakter. Nie odbędzie się uroczysty przemarsz w asyście orkiestry dętej, nie będzie wspólnego składania wieńców i ani zbiorowego odśpiewania hymnu. Nie zobaczymy na żywo przedstawienia tradycyjnie przygotowanego przez społeczność uczniowską Szkoły Podstawowej w Starych Skoszewach.

Postarajmy się jednak obrócić niesprzyjające okoliczności w nową wartość. Spędźmy ten dzień z rodziną, porozmawiajmy z dziećmi o wartości, jaką dla człowieka jest wolność, i o tym byśmy tę wolność szanowali. Porozmawiajmy o tym, czym jest miłość do Ojczyzny, czym jest prawdziwy patriotyzm, czym jest wzajemny szacunek.

Podczas spaceru zapalmy symboliczny znicz na grobach żołnierzy na cmentarzu w Wiączyniu  Dolnym, czy w Starych Skoszewach.

Wywieśmy flagi na domach, w oknach i balkonach.

Pokażmy, że jesteśmy razem.

 

Piotr Szcześniak

Wójt Gminy Nowosolna