facebook facebook epuap newsletter

Już tylko dni dzielą nas od 3. edycji Biegu na Wzniesieniach. Na liście startowej biegu głównego jest już ponad 210 zawodników. Limit 100 miejsc dla najmłodszych biegaczy zostanie niedługo zamknięty. Wygląda na to, że szykuje się rekord frekwencji! 1 października na starcie ATLAS 3. Biegu na Wzniesieniach stanie nawet kilkuset uczestników!

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla każdego, kto zdecyduje się wziąć udział w tym sportowym święcie, organizowanym na terenie Gminy Nowosolna. Na dzieci, w zależności od ich wieku, czekać będą zróżnicowane dystanse – od 250 metrów dla najmłodszych do 800 metrów dla nastolatków. Każdy młody biegacz zostanie udekorowany pięknym okolicznościowym medalem. Ponadto, dla najlepszych adeptów biegania organizatorzy przygotowali okazałe puchary. Każde dziecko w pakiecie startowym otrzyma również odblask, który zapewni bezpieczeństwo po zmroku na drogach.

Bieg główny to okazja do sprawdzenia swoich sił dla wszystkich, którzy ukończyli 16. rok życia. Trasa poprowadzi drogami Gminy Nowosolna, poprzez Plichtów, Boginię, Stare Skoszewy, Głogowiec oraz Byszewy. Oprócz klasyfikacji OPEN oraz kategorii wiekowych, zostanie wyłoniona trójka najszybszych mieszkańców Gminy, wśród kobiet oraz mężczyzn. Zawodnicy, którzy zdecydują się na pokonanie 10 kilometrowej trasy, wystartują w specjalnie na tę okazję przygotowanej koszulce technicznej. Na szyjach wszystkich uczestników, którzy pokonają całą trasę, zawisną piękne medale, które miejmy nadzieję, rozbłysną w jesiennym słońcu. Atrakcje sportowe to jednak nie wszystko, co organizatorzy przygotowali na ten dzień. Będą to między innymi również: dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci oraz darmowa wata cukrowa, słodkie pyszności i słone przekąski.

Wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym Prezydent Miasta Łodzi, Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Wójta Gminy Nowosolna. Obecność znanych gości gwarantowana.

Tak duże wydarzenie to też utrudnienia w ruchu. Droga powiatowa Nowosolna – Stare Skoszewy na odcinku Plichtów - Stare Skoszewy będzie zamknięta w dniu 1.10.2017,  w godzinach 10:05 – 10:35 oraz 11:00-12:30. Stowarzyszenie „Biegający na Wzniesieniach” serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Nowosolna oraz województwa łódzkiego do wzięcia udziału w ATLAS 3. Biegu na Wzniesieniach. Do zobaczenia już niedługo!