Dziś tj. 9 września 2021 w Hotelu Novotel w  Łodzi odbyła się konferencja prasowa Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi.   Prezentowane były trzy flagowe projekty realizowane przez RROL w Łodzi, między innymi „ Dotknij Olimpijskiego Medalu 2021”, którego ambasadorem jest trzykrotna złota medalistka olimpijska Anita Włodarczyk, „Wielką Olimpijską Lekcję WF 2021” , w którym jak Państwo pamiętacie  nasza gmina ma przyjemność uczestniczyć już od poprzedniej edycji oraz „Olimpijskie Rajdy i Spacery 2021”.

Inauguracja tego ostatniego programu będzie miała miejsce w gminie Nowosolna już w najbliższą sobotę 11 września 2021. Wójt Piotr Szcześniak podczas konferencji miał przyjemność opowiedzieć o programie oraz zaprosić wszystkich miłośników olimpizmu i rajdów pieszych do naszej gminy.

W roli przewodników wystąpią sportowcy, którzy reprezentowali nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich, wśród nich Elżbieta Nowak, Mieczysław Nowicki i Agnieszka Nagay.  W trakcie rajdu przewidziano konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Rajd organizowany jest w ramach projektu „Olimpijskie Rajdy i Spacery”, realizowanego we współpracy z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Start i meta w GPCKiE, Plichtów 21, godzina 16:00.

Długość trasy: ok 6 km

W programie konkursy z nagrodami i olimpijskie ognisko.

Zgłoszenia na adres e-mail: a.rakoczy-filipczak@ugnowosolna.pl oraz telefonicznie pod numerem telefonu 42 616 45 45.

IMG20210909115458.jpg (402 KB)