Do 15 września można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego. Zgodnie z regulaminem udzielania pomocy materialnej na stypendia szkolne Urząd Gminy Nowosolna bedzie pokrywał wydatki na zakup podręczników, artykułów szkolnych, stroju sportowego, dodatkowych zajęć edukacyjnych oraz pomoc rzeczową o charatkterze edukacyjnym.

Miesięczna wysokośc dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania sie o stypendium szkolne nie moze być większe niż 514 zł netto

Do wniosku nalezy dołaczyć:

1. Zaswiadczenie o dochodach rodziców, członków rodzin za miesiąc sierpień 2017

2. Decyzje podatkową za 2017 rok ( dla posiadaczy gospodarstw rolnych, miesięczny dochód za 1 ha przeliczeniowego to 288 zł)

3. Zaświadczenie z Ośrodka Pomocy Społecznej o pobieraniu świadczeń  (za miesiąc sierpień 2017 r.)

4. Zaswiadczenie z POwiatowego Urzedu Pracy o pobieranym zasiłku ( za miesiac sierpień 2017 r.)

5. Inne zaświadczenie dotyczące dochodu osiągniętego w sierpniu 2017 roku np. : renty, emerytury itp

6. Oświadczenie w przypadku nie osiągnięcia żadnych dochodów w miesiącu sierpniu 2017

Do dochodu nie są wliczane pieniądze z programu 500 Plus