W dniu 21 października 2017 roku w Wiśniowej Górze odbył się II Turniej Kół Gospodyń Wiejskich „Babska Liga”. Organizatorami turnieju  był Wójt Gminy Andrespol, Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniowej Górze, Lokalna Grupa Działania STER oraz Stowarzyszenie Miłośników ZPiT w Wiśniowej Górze. Naszą gminę dumnie reprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich z Byszew i Moskwy. W tym roku tematem przewodnim dań zgłoszonych do konkursu był pospolity ziemniak. Warzywo  dobrze znane, ale przez nastręczające dużo większych trudności. Nie jest wszak łatwo zaskoczyć kubki smakowe komisji konkursowej. Każde z obecnych na turnieju kół zaprezentowało swoją potrawę konkursową.  Nie bez przesady można powiedzieć, że konkurencja była mocna  i jury miało trudny orzech do zgryzienia.  Tym bardziej cieszy nas informacja, iż danie zgłoszone przez KGW Byszewy zostało nagrodzone Pucharem Wójta Gminy Andrespol.

Patrząc na zdjęcia żałujemy, iż nie wszystkim było dane spróbować kulinarnych wariacji na temat ziemniaka.

Wszystkim Paniom zgromadzonym w Kołach Gospodyń Wiejskich w Byszewach i Moskwie serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, zaangażowanie i serce włożone w przygotowanie potraw.

Foto: Regina Piątkowska