Od 2020 roku Gmina Nowosolna rozpoczęła regularną współpracę z Regionalną Radą Olimpijską w Łodzi. Współpraca zaowocowała już 6 wspólnymi projektami. „Wielkie Olimpijskie Lekcje WF”, „Dotknij olimpijskiego medalu” przeprowadzone w szkołach w Starych Skoszewach i Lipinach, oraz „Rajd z Olimpijczykami” – projekt skierowany do wszystkich mieszkańców gminy.

W projektach skierowanych do szkół wzięło udział około 250 uczniów naszych placówek. Wyjątkowe lekcje WF poprowadzili medaliści i uczestnicy Igrzysk Olimpijskich oraz reprezentanci Polski na międzynarodowych zawodach sportowych.

Uczniowie mogli skorzystać z możliwości odbycia treningu z czołowymi sportowcami i poznać różnorodne dyscypliny sportowe. W naszej gminie gościliśmy:

Panią Agnieszkę Domańską, polską łyżwiarkę figurową, uczestniczkę igrzysk olimpijskich w Hamar ( Norwegia, 1994);

Pana Dariusza Goździaka, polskiego pięcioboistę nowoczesnego, złotego medalistę olimpijskiego z Barcelony (1992);

Pana Piotra Kędzię, reprezentanta Polski na Igrzyskach Olimpijskich 2008 w Pekinie ( 2008)

Panią Agnieszkę Krzynowek-Brandeburę - gimnastyczkę artystyczną, olimpijkę z Sydney (2000)

Pana Rubena Limardo –  szermierza, szpadzistę, mistrza olimpijskiego z Londynu (2012)

Panią Małgorzatę Niemczyk -  polską siatkarkę, reprezentantkę Polski, mistrzynię Europy z 2003

Panią Elżbietę Nowak – koszykarkę, mistrzynię Europy z 1999, uczestniczkę Igrzysk Olimpijskich w Sydney (2000.)

Panią Małgorzatę Pskit – lekkoatletkę, półfinalistkę Igrzysk Olimpijskich w Atenach (2004).

Dzięki programowi „ Dotknij olimpijskiego medalu” uczniowie mieli możliwość obejrzenia medali olimpijskich i porozmawiania z goszczącymi u nas mistrzami, Panem  Kajetanem Broniewskim, wioślarzem, trzykrotnym olimpijczykiem, brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie (1992) oraz Panem Leszkiem  Blanikiem, gimnastykiem sportowym,  mistrzem olimpijskim z Pekinu 2008 oraz brązowym medalistą z Igrzysk Olimpijskich w Sydney.

Dziękujemy za udaną współprace dyrektorom naszych gminnych szkół oraz wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego, którzy bardzo zaangażowali się w projekt. Mamy nadzieję, że współpraca gminy z Regionalną Rada Olimpijską w Łodzi, reprezentowaną przez Pana Mieczysława Nowickiego i Tomasza Rosseta zaowocuje jeszcze niejednym projektem sportowym.

IMG20210921092653.jpg (1 MB)

IMG20210609110945.jpg (3 MB)