W dniu 16 marca 2024r. rozegrany został XVI Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego - Memoriał im. Ignacego Zbigniewa Pietrusewicza upamiętniający działacza Ludowych Zespołów Sportowych oraz pracownika Gminy Nowosolna. Ku naszej radości w turnieju wzięło udział prawie 90  zawodników i zawodniczek z  terenu powiatu łódzkiego - wschodniego oraz województwa łódzkiego.

Turniej otworzył Wójt Gminy Nowosolna Piotr Szcześniak, w imieniu Starosty Powiatu Łódzkiego Wschodniego Pana Andrzeja Opali, Pani Radna Zofia Sójka oraz Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starych Skoszewach Zofia Okońska.

Po raz kolejny padł rekord uczestników, co napawa nas dumą. Bardzo cieszy nas coraz większy udział dzieci i młodzieży - zwłaszcza w dzisiejszych trudnych czasach, kiedy młodzież ma dużo więcej dodatkowych, pozornie bardziej atrakcyjnych rzeczy do wyboru. Ten turniej pokazuje, że dzieci bardzo chętnie poświęcają się i biorą udział w różnego rodzaju aktywnościach sportowych. Było mnóstwo sportowej rywalizacji, ale i doskonałej zabawy.

Najwięcej zawodników przyjechało do nas z klubu „Miazga Brójce” i to nich trafił puchar dla najliczniejszej drużyny.

Ogromne podziękowania kierujemy dla Dyrekcji, nauczycieli i uczniów Szkoły w Starych Skoszewach, którzy nie tylko wspomagali nas w organizacji Turnieju, przygotowali pyszny żuru skoszewski dla uczestników i gości turnieju, ale także dzielnie walczyli w tenisowej rywalizacji.

Dziękujemy także współorganizatorom turnieju Powiatowi łódzkiemu wschodniemu  oraz Wojewódzkiemu Zrzeszeniu Ludowych Zespołów Sportowych, którzy wspierają to wydarzenie sportowe od lat i pomagają w jego organizacji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju i zapraszamy za rok.

Komunikat   końcowy  XVI  Turnieju  Tenisa  Stołowego  Memoriał  Zbigniewa  Ignacego  Pietrusiewicza  16.03.2024r.  Stare Skoszewy.

Komunikat końcowy XVI Turniej Tenisa Stołowego.pdf (112 KB)