Rada Gminy Nowosolna                                                                                                                         Łódź, dnia 20 lutego 2024 r.
    ul. Rynek Nowosolna 1

KS.0002.81.2024.ARF

Z A W I A D O M I E N I E

o zwołaniu LXXXI sesji Rady Gminy Nowosolna

Na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023 r. poz. 40 z późn. zm.) zwołuję LXXXI sesję Rady Gminy Nowosolna, która odbędzie się w dniu 28 lutego 2024 roku (środa) o godz. 09:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Nowosolna (ul. Rynek Nowosolna 1, 92-703 Łódź).

Przed otwarciem sesji zapraszamy na uroczyste wręczenie dyplomów, potwierdzających przyznanie stypendiów Wójta Gminy Nowosolna za wybitne osiągnięcia naukowe.

Część I

1. Otwarcie sesji, powitanie radnych i zaproszonych gości, stwierdzenie quorum.
  2. Przyjęcie porządku obrad.
  3. Zgłoszenie uwag do protokołu z LXXX sesji Rady Gminy Nowosolna.
  4. Powołanie Komisji Uchwał i Wniosków.
  5. Informacja Przewodniczącej Rady Gminy Nowosolna o działalności w okresie międzysesyjnym.
  6. Informacja Wójta Gminy Nowosolna o działalności w okresie międzysesyjnym.
  7. Sprawy różne.
  8. Zgłaszanie interpelacji i wniosków.

Część II – Podjęcie uchwał

1. Projekt uchwały w sprawie zmian do budżetu Gminy Nowosolna na rok 2024.
  2. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Nowosolna na lata 2024-2039.
  3. Projekt uchwały w sprawie zwolnienia samorządowego zakładu budżetowego o nazwie Zakład Gospodarki Komunalnej Gminy Nowosolna z obowiązku wpłaty nadwyżki środków obrotowych do budżetu Gminy Nowosolna za 2023 rok.
  4. Projekt uchwały w sprawie nadania nazwy drogi w miejscowości Kalonka,
  5. Projekt uchwały w sprawie zmiany nazw dróg w miejscowości Wódka.
  6. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli oraz ustalenia maksymalnej kwoty dofinansowania opłat w 2024 roku za kształcenie nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez Gminę Nowosolna.
  7. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Nowosolna obejmującego część obszaru miejscowości Moskwa, Stare Skoszewy i Nowe Skoszewy.
  8. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Nowosolna obejmującego część obszaru miejscowości Boginia, Borchówka, Byszewy, Plichtów i Janów.

Część III

1. Zamknięcie obrad LXXXI sesji.

Przewodnicząca Rady Gminy Nowosolna

Małgorzata Kamińska-Bruszewska