Łódź, 18 października 2023 r.

Rada Gminy Nowosolna

KS.0002.76.2023.ARF

Na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023 r. poz.40, poz. 572, poz. 1463, poz. 1688)

zwołuję LXXVI sesję Rady Gminy Nowosolna
w dniu 25 października 2023 roku (środa) o godz. 9.00

miejsce posiedzenia: Urząd Gminy Nowosolna, Rynek Nowosolna 1, 92-703 Łódź,

Sala Konferencyjna

I.Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie sesji, powitanie radnych i zaproszonych gości, stwierdzenie quorum.
  2. Przyjęcie porządku obrad.
  3. Zgłoszenie uwag do protokołu z LXXV sesji Rady Gminy Nowosolna.
  4. Powołanie Komisji Uchwał i Wniosków.
  5. Informacja Przewodniczącej Rady Gminy Nowosolna o działalności w okresie międzysesyjnym.
  6. Informacja Wójta Gminy Nowosolna o działalności w okresie międzysesyjnym.
  7. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w Gminie Nowosolna, w roku szkolnym 2022/2023.
  8. Przedstawienie informacji o oświadczeniach majątkowych za rok 2022.
  9. Sprawy różne.
  10. Zgłaszanie interpelacji i wniosków.

II. Podjęcie uchwał:

1. Projekt uchwały w sprawie zmian do budżetu Gminy Nowosolna na rok 2023.
  2. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletnie Prognozy Finansowej Gminy Nowosolna na lata 2023-2033.
  3. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia planu nadzoru nad żłobkami, klubami dziecięcymi oraz dziennymi opiekunami.
  4. Projekt uchwały w sprawie w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych na terenie Gminy Nowosolna od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właścicieli nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
  5. Projekt uchwały zmiany uchwały nr XVI/101/19 Rady Gminy Nowosolna z dnia 2019 w sprawie określenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości za usługę pozbycia się zebranych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych oraz nieczystości ciekłych.
  6.  Projekt uchwały w sprawie zmiany granic miejscowości Bukowiec, Kalonka oraz Niecki.
  7.  Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przeniesienie w formie darowizny prawa własności nieruchomości, przez Gminę Nowosolna, na rzecz Gminno Parkowego Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie.
  8.  Projekt uchwały w sprawie określenia zasad i trybu korzystania z gminnego obiektu użyteczności publicznej - świetlicy położonej w miejscowości Kalonka oraz powierzenia Wójtowi Gminy Nowosolna uprawnienia do ustalania cen i opłat za korzystanie z niej.
  9. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Nowosolna obejmującego część obszaru miejscowości Natolin i Teolin – część A.
  10. Projekt uchwały w sprawie wyboru ławników do sądów powszechnych  na kadencję 2024-2027.

III.

1. Zamknięcie obrad LXXVI sesji.

Przewodnicząca Rady Gminy Nowosolna

Małgorzata Kamińska-Bruszewska