Łódź, 21 listopada 2023 r.

Rada Gminy Nowosolna

KS.0002.77.2023.ARF

Na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023 r. poz.40, poz. 572, poz. 1463, poz. 1688)

zwołuję LXXVII sesję Rady Gminy Nowosolna
w dniu 29 listopada 2023 roku (środa) o godz. 9.00

miejsce posiedzenia: Urząd Gminy Nowosolna, Rynek Nowosolna 1, 92-703 Łódź,

Sala Konferencyjna

I.

1. Otwarcie sesji, powitanie radnych i zaproszonych gości, stwierdzenie quorum.
  2. Przyjęcie porządku obrad.
  3. Zgłoszenie uwag do protokołu z LXXVI sesji Rady Gminy Nowosolna.
  4. Powołanie Komisji Uchwał i Wniosków.
  5. Informacja Przewodniczącej Rady Gminy Nowosolna o działalności w okresie międzysesyjnym.
  6. Informacja Wójta Gminy Nowosolna o działalności w okresie międzysesyjnym.
  7. Sprawy różne.
  8. Zgłaszanie interpelacji i wniosków.

II.

Podjęcie uchwał:

1. Projekt uchwały w sprawie zmian do budżetu Gminy Nowosolna na rok 2023.
  2. Projekt uchwały w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta dla obliczenia wysokości podatku rolnego za 2024 rok.
  3. Projekt uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych obowiązujących na terenie Gminy Nowosolna.
  4. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr LXXVI/499/23 Rady Gminy Nowosolna z dnia 25 października 2023 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych na terenie Gminy Nowosolna od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właścicieli nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
  5. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przeniesienie w formie darowizny prawa własności nieruchomości, przez Gminę Nowosolna, na rzecz Gminno Parkowego Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie.
  6. Projekt uchwały w sprawie aktualności Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Nowosolna oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego gminy Nowosolna.
  7. Projekt uchwały w sprawie rocznego programu współpracy Gminy Nowosolna z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2024 rok.
  8.  Projekt uchwały w sprawie uchylenia uchwały Nr LXXVI/498/23 w sprawie przyjęcia planu nadzoru nad żłobkami, klubami dziecięcymi oraz dziennymi opiekunami.
  9.  Projekt uchwały w sprawie przyjęcia nadzoru nad żłobkami, klubami dziecięcymi oraz dziennymi opiekunami.
  10.  Projekt uchwały w sprawie podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do przyznania bezpłatnej pomocy oraz zasad zwrotu wydatków na świadczenie w formie  posiłku, świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności, świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych dla osób objętych wieloletnim rządowym programem "Posiłek w szkole i w domu" na lata 2024 – 2028.
  11. Projekt uchwały w sprawie ustanowienia Wieloletniego Programu Osłonowego  Gminy Nowosolna "Posiłek w szkole i w domu" na lata 2024 - 2028.

III.

1. Zamknięcie obrad LXXVII sesji.

Przewodnicząca Rady Gminy Nowosolna

Małgorzata Kamińska-Bruszewska